Primalex AKRYLÁTOVÁ OMIETKA ROZTIERANÁ O RO 1
Kategória: OMIETKY

CHARAKTERISTIKA
Je pastovitá vodou riediteľná omietka na báze organickej disperzie. Je tvorená dvoma bázami (L a D), ktoré sú tónovateľné na pastelové a stredné odtiene v sieti Kolorovacích centier Primalex. Omietka vytvára po aplikácii dekoratívny, štruktúrny, mechanický odolný hydrofóbny povrch s dlhou životnosťou. Je odolná proti umývaniu a drhnutiu, proti poveternostným vplyvom vrátane kyslých dažďov, paropriepustná a odolná proti mrazu.

POUŽITIE
Je určená k povrchovej úprave hladkých povrchov fasád z minerálnych omietkovín, aglomerovaných fasádnych dosiek, panelov a fasádnych zatepľovacích systémov - Primalex Vonkajší kontaktný zatepľovací systém. Omietka nie je vhodná na staré, nedostatočne izolované objekty, kde po stene vzlína voda zo základov alebo ktorých omietky sú presolené.

ZLOŽENIE
Vodná suspenzia titanovej bieloby, plnív a aditív v spojive z akrylátových kopolymerov.

VÝDATNOSŤ
Omietka so zrnitosťou 1,5 mm - 0,7 m2/l,
Omietka so zrnitosťou 2 mm - 0,54 m2/l

PRÍPRAVA PODKLADU
Pred aplikáciou systému musia byť nové podkladové omietky vyzreté, staré omietky je potrebné vystriekať tlakom vody so saponátom, nepriľnavé časti odstrániť a opraviť, vápenocementové opravy musia byť vyzreté (cca 4 týždne). Drevotrieskové, sadrokartóvové a aglomerované dosky z ďalších vhodných materiálov obrúsime a zbavíme prachu. Silno pórezné, savé povrchy, ako sú minerálne omietky alebo menej pevné, ale nosné povrchy penetrujeme (spevníme) Primalex Hĺbkovou penetráciou podľa návodu na použitie. Pred nanesením omietky je potrebné podkladový povrch natrieť Akrylátovým základom Primalex Procolor O Z 1. Pokiaľ sú omietky zafarbené je potrebné Akrylátový základ Primalex Procolor O Z 1 taktiež tónovať do rovanakých farieb, ako je omietka. Akrylátová omietka roztieraná Primalex Procolor O RO 1 je v aplikačnej konzistencii a preto ju nie je potrebné riediť. Pokiaľ nie je spracovateľnosť dokonalá (napr. pri vyšších teplotách), je možné riedenie do 2% vody. Pred nanášaním obsah premiešajte, nešľahať. Omietka sa nanáša na zaschnutý náter Akrylátového základu Primalex Procolor O Z 1 za 8-24 hod. ručne nerezovým hladítkom a potom sa ním stiahne na hrúbku vrstvy podľa veľkosti zrna. Po krátkom zavädnutí (cca 15 min.) sa polystyrenovým hladítkom miernym tlakom upraví krúživými pohybmi hladítka po povrchu. Pritom sa zrna roztieranej omietky pravidelne rozptýlia a po zaschnutí má povrch charakteristický štruktúrny vzhľad. Aplikáciu je potrebné vykonávať svižne bez prestávok od jednej strany steny ku druhej, na viacpodlažných objektoch súbežne na všetkých podlažiach. Aplikácia sa vykonáva pri teplote +5 až +25 °C. Pri nanášaní omietky je potrebné plochy chrániť pred slnečným žiarením a do zaschnutia aj pred dažďom. Aplikácia nie je prípustná na slnkom vyhriate plochy, za silného vetra alebo pri hustej hmle. Pozor na nočné mrazíky, sú nebezpečné pri omietaní zatepľovacích systémov. Znečistené náradie a pracovné pomôcky je potrebné očistiť ešte pred uschnutím.

BALENIE
5 l, 12 l

APLIKÁCIA
hladidlo